Rüyada atladığını görmek

Rüyada atladığını görmek, yukarıdan aşağıya atlamak değer yitirmeye, iyi halden sevimsiz duruma gelmeye, Rüyada aşağıdan yukarıya atlamak hızla gelecek derecelere. Rüyada bir yerden başka bir yere atlamak can sıkıcı söze işaret eder.

Rüyada engeli aşmak amacıyla atlamak, bir zorluğun üstesinden gelmeye yorumlanır.

Rüyada bir yerden başka bir yere kendi iradesi dışında atlamak, istemeksizin bir halden diğer bir hale geçmeye ya da tayin olmaya yorumlanır.

Rüyada dere, hendek veya duvardan atlamak, rahata ermeye yorumlanır.

Rüyada çukurdan atlamak, büyük bir kazadan kıl payı kurtulacağınıza yorumlanır.

Rüyada dağdan aşağıya atlayarak inmek, büyük bir üzüntüden kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada dereden atlayarak karşı tarafa geçmek, kendisi hakkında yapılan haksız iftiralardan arkadaşlarının kendisinin haberi olmadan yaptıkları lehindeki şahadetlerle temize çıktığına yorumlanır.

Atlamak nedir: Bir engeli sıçrayarak ya da fırlayarak aşmak; (basında) haber kaçırmak. Yüksek bir yerden alçak bir yere, ayaküstü gelecek biçimde kendini bırakmak; okuma, yazı yazma, sayı sayma gibi işlerde kimi bölümleri bırakarak geçmek. Binmek; yanılmak, aldanmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

atlamak

Rüyada atladığını görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status