Rüyada açık görmek

Rüyada açık görmek, açık kapı baht açıklığına, iş arayanın bunu bulmasına, maksadın gerçekleşmesine işaret eder. Rüyada açık pencere gönül huzuruna yahut küçük bir rahatsızlık geçirmeye işaret eder.

Açık nedir: Kolay anlaşılır, vazıh. Engelsiz. Açılmış, kapalı olmayan, kapalı karşıtı. İşler durumda olan. Örtüsüz, çıplak. Aralığı çok Görevlisi olmayan, boş (iş, görev), münhal. Bir ihtiyacın karşılanamaması durumu. Boş Gizliliği olmayan, olduğu gibi görünen. Her türlü düşünceyi hoşgörüyle karşılayabilen, etkisinde kalabilen (renk için). Koyu olmayan (kitap, resim, film için) Sevişme sahnelerini bütün çıplaklığıyla anlatan. Kapalı olmayan (hava, iş yeri). Belli bir yerin biraz uzağı. Denizin kıyıdan uzakça olan yeri. Doğru olarak, açıkça.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada açık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status