Rüyada ata binmek

Rüyada ata binmek, şerefli mertebelere nail olacağınıza veya bir seyahate çıkacağınıza, rüyada at yavrusu yani taya binmek, eğer bekârsanız, kısa zamanda iyi ve zengin bir evlenme yapacağınıza veya bir ev sahibi olacağınıza boz renkli ata binmek, düşmanları yenmeye tabir edilir. Rüyada dişi ata binmek, zengin ve şöhret sahibi bir kadınla veya erkekle ilişki kurmaya tabir edilir. Rüyada gemsiz ata binmek, arzunuza aykırı olarak birisinin buyruğu altına girerek onun emirlerini yapmak zorunda kalmaya tabir edilir.

Ata binmek nedir: Atgillerden, binme, yük çekme ya da taşıma gibi hizmetlerde kullanılan memeli hayvan, beygire binmek.

Ata binmek tabiri, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ata-binmek

Rüyada ata binmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status