Rüyada arpa şehriye görmek

Rüyada arpa şehriye görmek, tanımadığınız kişiler ile arkadaş olmaya, daha önce görmediğiniz akrabalarınzıdan ve arkadaşlarınızda yardım görmeye ve bu durum sonrası mutlu olacağınıza tabir edilir. Bazen de rüyada arpa şehriye görmek, çalışma yaşamınzıda hiç tahmin etmediğiniz bir yerden maddi gelir geleceğine tabir edilir.

Arpa şehriye nedir: arpa biçiminde dökülmüş şehriyearpa şehriye.

Arpa şehriye tabiri, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

arpa-sehriye-gormek

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Pinar caglar /

    Ruyamda goya iki cocugumla ben eski kocamin sahil kismindaki evinin ordan gecerken tesaduf karsilasiyoruz cocuklarimi goruyor gormesin diyecabaliyorumama goruyor .bu sefer oglumla top oynuyor ama oglum suanda on bes yasinda ruyamda ise bes alti yaslarinda onlar oynarken bende arpa sehriye ayiklayip yikiyorum goya pilav yapcam

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.