Rüyada aksaklık görmek

Rüyada aksaklık görmek, yapılmak istenen şeylerde acze düşmeye, yolculuğa çıkmaya işaret eder. Rüyada sağ ayaktaki aksaklık oğul ile sol ayaktaki yara yahut aksaklık kızı varsa bunu istemeye gelineceğine, kızı yoksa kız evladının olacağına yorumlanır. Rüyada topal görmek eksik mala Rüyada görülen her çeşit aksaklık hile yapmaya, fesat çıkarmaya yorumlanır.

Rüyada ayaklarınızda aksaklık olduğunu görmek, kederle tabir olunur. Sağ ayağının aksaması, erkek çocuğunuzun; sol ayağınızın aksaması ise kız çocuğunuzun hafif bir kaza geçireceğine yorumlanır.

Rüyada ailenizden birinin aksayarak yürüdüğünü görmek, onun bir kaza geçireceğine yorumlanır.

Rüyada aksayarak yürüdüğünüzü görmeniz, çalıştığınız iste basarîli olamayacağınıza yorumlanır.

Aksamak nedir: Hafif topallamak. (bir iş) gereği gibi yürümemek, geri kalmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

aksaklik

Rüyada aksaklık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status