Rüyada aileden ayrılmak

Rüyada aileden ayrılmak, evinizden misafirin eksik olmayıcağına, aile bireyleri ile iyi geçime, arkadaş çevrenizle neşeli günler geçirmeye tabir edilir. Bazen de rüyada aileden ayrılmak, iş değiştirmeye, başka iş kollarından iş bakmaya tabir edilir.

Aileden ayrılmak nedir: Karı, koca ve çocuklardan oluşan topluluktan ayrılmak.

Aileden ayrılmak tabiri, bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

aileden-ayrilmak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Süreyya /

    Rüyamda ailem okuldan atılma sebebimi öğreniyordu. Büyük abim evden ayrılmamı ve yeni bir hayata başlamam için başka bir yere gönderiyordu. Ben de kıyafetlerimi küçük bir bavula; boyalar ve kalemlerimi büyükçe bir bavula koymuştum. Rüyamda abimin söylediğine göre gideceğim yerde çok daha mutlu olacakmışım.

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.