Rüyada afyon görmek

Rüyada afyon görmek, hayra yorulmaz. Rüyada vücudunuzu uyuşturmak maksadı ile afyon almak, ömrünüzü büyük bir unutkanlık içinde geçirerek bu yüzden çok şeyler kaybedeceğinize yorumlanır.

Rüyada afyon satmak, sıhhatinizin bozulacağına yorumlanır.

Rüyada kendisinin afyon içerek sızdığını görmek, ecelinin yakın olduğuna yorumlanır.

Rüyada afyon yapmak için bitkisini topladığını görmek, beklemediği bir kimseden kötülük göreceğine işaret eder.

Rüyada tarlada afyon dalı topladığını görmek, üzüntüye ve hastalığa; afyon dallarını kaynatıp indikten geçirdiğini görmek, bir takim kötü insanlarla tanışacağına yorumlanır.

Afyon nedir: Familyası: Gelincikgiller (Papaveraceae),  Elde edildiği bitki: Haşhaş (Papaver somniferum), Haşhaş bitkisinin genç kapsüllerinin (meyvalarının) özel bir bıçakla enine çizilmek suretiyle dışarı çıkan ve hava ile temasta katılaşan sütüdür.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

afyon

Rüyada afyon görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status