Rüyada aramak

Rüyada aramak, bir şey aradığınızı görmek, şayet aradığınız şeyi bulursanız, geçmişte işlediğiniz bir hatadan dolayı kaybettiğiniz imkânlara yeniden kavuşacağınıza yorumlanır.

Rüyada aramak fakat aradığını bulamamak, içinizi kemiren üzüntüleri daha bir müddet üzerinizden atamayacağınıza yorumlanır.

Rüyada aramak fakat aradığını bulmak ise, kafasını kurcalayan sorunu çözeceğine yorumlanır.

Aramak nedir: Birini ya da bir şeyi bulmaya çalışmak; ziyarete, hatır sormaya gitmek. Bir yöntem bulmaya çalışmak; bir şeyin yokluğunu duyarak geri gelmesini istemek, özlemek. Araştırmak, yoklamak; önem verip istemek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

aramak

Rüyada aramak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status