Rüyada ezan sesi duymak

Rüyada ezan sesi duymak, ezan sesi duymak, başarı sağlık ve mutluluğa yorumlanır. Bazen de ezan, duaya, takvaya, taat ve hayırlı İşler ile emniyete, şeytanın hilesinden kurtuluşa tabir edilir. Bazen de ezan, hırsızlığa, bazen da derece yüksekliğine, büyük bir rütbeye yükselmeye ve işitilecek herhangi bir söze, bekâr için evlenmeye tabir edilir.

Rüyada sokak ve çarşılarda ezanın duymak, temiz bir hayat iyi bir geçime tabir edilir.

Ezan nedir: İslamlıkta namaz vaktini bildirmek için müezzinin yaptığı çağrı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ezan

3 Yorum var Rüyada ezan sesi duymak için

  1. yasin 06 Eylül 2013 at 12:54 #

    Rüyamda gökyüzüne çıkmıştım bütün gezegenleri görüyodum sonra ezan sesi geldi kulağıma sonrada elime bi kuran geldi karşıma bembeyaz kıyafetler giymiş bi adam çıktı bana elindeki kuranın islam aleminin son kuranı olduğu söyledi bende kuranı ona verdim ve ortadan kayboldu

  2. melek 04 Mart 2014 at 14:49 #

    ezan sesi geldi kulağıma

  3. lokman 01 Mayıs 2014 at 12:38 #

    ruyamda sabah namazı vakti gecmişti ama mahaledeki camiden ezan okunuyordu

Bir Cevap Yazın