Rüyada elbise görmek

Rüyada elbise görmek, elbise rengine ve türü ile beraber yorumlanır. Rüyada eski elbise görmek, sürekli varlık içinde olacağına tabir edilir. Rüyada elbise giymek, zahit olmaya ve emri maarif, nehyi münkir yapmaya işarettir. Dünya da insanları zühdü takvaya davet, ahret amellerini işlemeleri için de onları teşvik etmeye yorumlanır.

Rüyada yamalı elbise giymek, eline para geçeceğine yorumlanır.

Kadın rüyada üzerinde erkek elbisesi olduğunu görmesi, kadının din ve dünyası hakkında hayıra yorumlanır.

Erkek rüyada üzerinde kadın elbisesi olduğunu görmesi, o kimse üzüntü, keder, korku ve zillete düşer. Fakat sonradan bu hallerden kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada şık ve pahalı elbiseler görmek, rüyayı görenin insanların dış görünüşüne çok fazla önem verdiğine, bu tutumundan vazgeçmesi gerektiğine tabir edilir.

Rüyada yeşil elbise görmek, yeşil elbiseler dince iyidir. Bazen de, yeşil elbise giydiğini gören kimse, mirasa kavuşur.

Rüyada beyaz elbise giydiğini görmek, sanatkârlar dışında giyen için hayra, yorumlanır.

Rüyada siyah elbise giymek, şeref, devlet, mal ve menfaattir. Hiç beyazı olmayan ütülenmiş siyah elbiseyi giydiğini gören, heybet ve saltanata kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada kırmızı elbise giymek, evli olmayan kadınlar için ferahlık ve sevince, erkek için içerisinde Allah’ın hakkı çok olan bir mala nail olmaya tabir edilir.

Rüyada sarı elbise veya sarıya boyanmış elbise giymek, bazı insanlar için yaraya, bazıları için de hastalığa tabir edilir.

Rüyada fakirlere elbise dağıtmak, o rüyayı gören şahsın, çok önceden yaptığı sonradan unuttuğu bir iyiliğin karşılığını alacağına yorumlanır.

Rüyada elbise satın almak, son zamanlarda yaptığınız yatırımların karşılığında çok az bir kar sağlanacağına tabir edilir.

Elbise nedir: giysi, giyecek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

elbise

Rüyada elbise görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status