Rüyada zeytin görmek

Rüyada zeytin görmek, mal ve eşyaya, kolay elde edilen rızka, mutluluk içinde bol geçime, günahkâr için iman nuruna, hidayete, ilme ve irfana, çocuklar için zekâya yorumlanır.

Rüyada ham zeytin görmek, üzüntü, şiddet ve borca yorumlanır.

Rüyada sarı renkli zeytin görmek, dinde üzüntü ve kedere işaret eder.

Rüyada zeytin toplamak, tam bir saadete işaret eder.

Zeytin yemek, yakında gelecek bol kazanca ve iş hayatında yükselmeye işaret eder.

Rüyada Siyah zeytin görmek, bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamaya işaret eder.

Rüyada yeşil zeytin görmek, zengin olmak ve mal, mülk, kısmete işaret eder.

Zeytin nedir: Zeytingillerden, yaprakları karşılıklı, küçük, gümüşrenginde bir ağaç (olea sativa). Bu ağacın taze iken yeşil, sonradan kararan, yüksek besin değeri taşıyan yağlı meyvesi. Zeytin ağacından yapılmış, zeytin kaplamalı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

zeytin

Rüyada zeytin görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status