Rüyada zeytin ağacı görmek

Rüyada zeytin ağacı görmek, iyidir, ilim ve berekete, akrabadan hayır ve menfaat görmeye yorumlanır. Rüya gören kişi eğer iyi bir kişi ise, zeytin ağacı görmek nimetin çoğalacağına yorumlanır.

Rüyada zeytin ağacı satın almak, hayır ve menfaate, berekete erer, bollukta kalacağına işaret eder.

Rüyada zeytin ağacı dikmek, rızkının bol olacağına işaret eder.

Rüyada zeytin ağacına çıkmak, nimete sahip olmaya işaret eder. Zeytin ağacından inmek ise nimeti elinden kaçirmaya işarettir.

Zeytin nedir: Zeytingillerden, yaprakları karşılıklı, küçük, gümüşrenginde bir ağaç (olea sativa). Bu ağacın taze iken yeşil, sonradan kararan, yüksek besin değeri taşıyan yağlı meyvesi. Zeytin ağacından yapılmış, zeytin kaplamalı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

zeytin-agaci

Rüyada zeytin ağacı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status