Rüyada yükseğe zıplamak

Rüyada yükseğe zıplamak, hiç ummadığınız bir anda ummadığınız kadar ilerleme kaydediğinize ve şansınızın hep sizden yana olacağına tabir edilir. Bazen de rüyada yükseğe zıplamak, iş yaşamında yüksek kademelere terfi etmeye tabir edilir.

Yükseğe zıplamak nedir: Bir yere çarpıp yukarı fırlamak, bulunduğu yerde yükseğe fırlamak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yuksege-ziplamak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Hulya /

    Ruyamda bir kopekten kurtulmak icin agacin istune tirmandim sonrada onu agactaki kuru dalari kirarak ona attim kacmasi icin fakat kopek kacmadi alcak bir agactaykan bir an yere atladim ve sonra cok yukseye zipladim adeta uctum sonrada agaca tutundum ve bunu bir kac kez yaptim.

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.