Rüyada yol aramak

Rüyada yol aramak, isteklerinizin gerçekleştirmek için arayışlar içerisinde olacağınıza, geçte olsa isteklerinizin elinize ulaşacağına tabir edilir. Bazen de yol aramak,  çok maceralı bir seyahat yapacağınıza ve eğleneceğinize tabir edilir.

Yol aramak nedir: İçinden ya da üstünden bir sıvının geçtiği, aktığı yer; genellikle yerleşim alanlarını bağlamak için düzeltilerek açılmış ulaşım şeridini aramak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yol-aramak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. muazzez /

    Öncelikle uyumadan önce dua ettim iyi bir üniversite için ve geleceğimde hayırlı insanların karşıma çıkması için daha sonra uyudum .Rüyamda konya yada izmirdeyim ikisinede gitmedim ama neyse ailem halamlar ve dayımlarda bizimle hep birlikte gittiğimiz yerde mutluyuz ve biraz durduktan sonra istanbula dönmek için hep birlikte arabaya biniyoruz daha sonra bir yol var dar bir yol altındada mavi bir deniz yol çok dar arabanın geçmesine imkan yok ancak biz arabayla geçmeyi planlıyoruz ne yazıkki yol çöküyor ve suya düşüyoruz ancak su bizim belimize anca geliyo durgun bir deniz ve çok az su var daha sonra dar yoldan tekrar geçmeye çalışıyoruz ama yürüyerek araba falan yok bütün yolu yürüyerek geçiyoruz akrabalarım bazen düşüyor tekrar yola çıkıyolar ancak ben düşmedim daha sonra iki tane yol ayrımı var bu yol diğer yoldan daha farklı daha geniş kaldırım taşlarıyla yapılmış iki yol alt yol ve üst yol alt yoldan hafif hafif rüzgar esiyor kumlarda hafif hafif sürükleniyor üst yol gayet temiz ve sakin biz üst yola giriyoruz ancak kuzenim bu yol yanlış bence diğer yoldan gidelim diyor alt yola bakiyoruz ancak üst yola geri dönmeye karar veriyoruz ve kaldığımız yoldan üst yoldan devam ediyoruz biraz ilerledikten sonra nedendir bilinmez hep birlikte elimizde kaldırım taşları gibi taşları yola koyarak yol yapiyoruz sonrasını tam hatırlamıyorum ama galiba bir kapı açiyoruz kocaman bir çöl var kimsecikler yok ancak çölde bir otobüs geliyo ve biniyoruz bizi evimize götürmesini söylüyoruz . Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim
    Ruh halim üzgün karışık

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.