Rüyada yılbaşı ağacı görmek

Rüyada yılbaşı ağacı görmek, kısmetinizin ve şansınızın açılmasına tabir edilir. Bazen de rüyada yılbaşı ağacı görmek ise, başarılarınızın artacağına ve aileniz ile mutlu bir yıl geçireceğinize tabir edilir. Yılbaşı ağacı altında hediye görmek ise, o yıl ailenizden destek alarak iyi bir duruma geleceğinize tabir edilir.

Yılbaşı ağacı nedir: Yılbaşı için geleneksel olarak süslenen çam ağacına verilen isim.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yilbasi-agaci

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Gizem /

    Efe Irmak Gizem rüyada görüyoruz Disney Channel Cartoon Network gelsin yılbaşı kutlasın Ondan sonra da yılbaşı kutlayacağız rüyada görmek istiyorum Hadi lütfen yılbaşı yılbaşı kutlayacağız Hadi lütfen

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.