Rüyada yılanla oynamak

Rüyada yılanla oynamak, çevrenizde bulunan düşmanlarınızı umursamadığınızı ve her seferinde onlara karşı üstünlük sağladığınıza tabir edilir. Bazen de rüyada yılanla oynamak, iş hayatınızda çok fazla başarı elde edeceğinize tabir edilir.

Yılanla oynamak nedir: Sürüngenlerden, ayaksız, zehirli ya da zehirsiz, ince ve uzun hayvanla oynamak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yilanla-oynamak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Ramazan /

    Rüyada bir arkadaşımla beraber ortada olan bı yılanı sıralar ve başindan defalarca yakalamak adeta bunu bir oyun haline gelmişti sonra uyuya kaldık gözünüzü açtık yılan önümüzde çok korktum ve sabah ezaniyla uyandım

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.