Rüyada yılan sokması

Rüyada yılan sokması, düşmanlarınız tarafından bir kötülük göreceğinize ve bu sebeple bazı sıkıntılar yaşayacağınıza tabir edilir. Bazen de rüyada yılan sokması, sağlığınızın bozulmasına ve uzun bir süre bunu atlatamayacağınıza tabir edilir.

Yılan sokması nedir: Sürüngenlerden, ayaksız, zehirli ya da zehirsiz, ince ve uzun hayvanın sizi sokması.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yilan-sokmasi

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. mahmut /

    Rüyamda eşimin arkadaşini görmeye gidiyoruz bizi çagiriyor giderken bir yerden geçmemiz gerekiyor fakat geçiş guzergahimizda bir yilan var izin vermiyor geçmemize ben yilanla kavga ediyorum yilan beni boynumdan isiriyor ve uyaniyorum

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.