Rüyada yer silmek

Rüyada yer silmek, vaktinizi boşa harcayacak işlerle meşgul olacağınıza tabir edilir. Bazen de rüyada yer silmek, canınızı sıkan tüm dertlerinizi ve sıkıntılarınızı aşarak rahat edeceğinize ve mutlu olacağınıza tabir edilir.

Yer silmek nedir: yerdeki pislikleri üzerine genellikle bir bez sürterek tozlarını, kirlerini almak ya da parlatmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yer-silmek

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. srmn /

    ruyada bankada calısıyorum(daha öncede bankacıydım)yeniden işe girmisim.mudur eekekti bayan oldu daktilo ile birseyler yazdiracaktı.masam var telefon caldi.is arkadaşlarim temiz yuzlu.bir ara elimde fitograflarimiz oluyor.mudur bayan kapi esigini bezle silerken ben dustum biryerim acimadı.

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.