Rüyada yenge ile tartışmak

Rüyada yenge ile tartışmak, yakın akrabalarınız ile aranızın açılmasına, size karşı tüm akrabalarınızın cephe alacağına dışlanacağınıza ve evinizdeki bereketin azalacağına tabir edilir.

Yenge ile tartışmak nedir: Bir kimsenin kardeşinin, dayısının ya da amcasının karısı ile tartışmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yenge-ile-tartismak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Melisa /

    Rüyamda yengemle bi çocuğun dedikodumu yaptığını gördüm sonra çocuk bu ne biçim dedi benim için bende yengem de öyle falan dedi çok pis dedi sonra ben yengemle tartıştım bana diyordu hangi gün elimi öptün terbiyesiz falan baya tartıştık neye dealet eder

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.