Rüyada yatmak

Rüyada yatmak, sıkıntılı günleri geride bırakarak sağlıklı ve mesut bir yaşam süreceğinize ve sürekli bir gönül ferahlığına kavuşacağınıza tabir edilir. Rüyada tanımadığınız biri ile yatmak, güzel ve mesut geçen günleriniz son bularak bundan böyle gönlünüzün keder ve ıstırapla dolacağına veya sevgilinizle aranızın açılacağına tabir edilir.

Rüyada ölmüş biriyle yatmak, borca girmeye, cin ve şeytanla yatmak, şerli ve kötü kimselerle düşüp kalkmaya. Eşiyle yatmak ise hayır ve berekete tabir edilir.

Yatmak nedir: Bir yere ya da bir şeyin üzerine boylu boyunca uzanmak; Uyumak ya da dinlenmek için yatağa girmek; geceyi geçirmek üzere bir yerde kalmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yatmak

Rüyada yatmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status