Rüyada yangın görmek

Rüyada yangın görmek, evin yandığını görmek, eğer yalnız kızıl alevler görülürse, keder ve üzüntüden kurtulacağınıza, simsiyah dumanlar çıkıyorsa, derin ıstıraplarla baş başa kalacağınıza, işlerinde büyük zarar edeceğinize ve sağlığınızın bozulacağına yorumlanır.

Rüyada şehrin yandığını görmek, şehrinizde büyük bir kargaşalık çıkacağına, bundan bütün halkın zarar göreceğine işarettir.

Rüyada havadaki uçağın yandığını görmek, uzaklardan alacağınız bir haber yüzünden evinizi bir matem havasının kaplayacağına yorumlanır. Rüyada konağın yandığını görmek, uzaktan sizi tedirgin edecek haber alacağınıza işarettir.

Rüyada eşyalarının yandığını görmek, kişinin el attığı her işte başarılı olacağına işarettir. Yangında sadece alev gözükmesi, zengin olunacağınıza işaret eder.

Rüyada ormanın yandığını görmek, felakete uğrayacağınıza yorumlanır.

Orman nedir: Bir evin, bir mahallenin, bir köyün, bir ormanın veya büyük bir şeyin tutuşarak yanması. İnsanların başına gelen, deprem, su baskını, toprak kayması gibi elde olmayan sebeplere karşılık, yangınların çoğu, dikkatsizlik, tedbirsizlik ve ihmalden ileri gelmektedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yangin

Rüyada yangın görmek ile ilgili diğer rüyalar

Bir Rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status