Rüyada vapur görmek

Rüyada vapur görmek, bir yolculuğa veya beklenen bir yolcunun hayırla geleceğine yorumlanır. Rüyada vapura bindiğinizi görmek, büyük bir işe girişeceğinize ve meslek değiştireceğinize işaret eder. Rüyada vapur gezisi yaptığınızı görmeniz kısa bir deniz yolculuğu sonunda oldukça karlı bir işe gireceğinize işaret eder. Başka bir tabire göre de rüyada vapur görmek, üzüntü, keder ve pişmanlığa işaret eder. Rüyada vapurdan indiğini görmek, ferahlığa yorumlanır.

Rüyada fırtınalı denizde vapur görmek, bir deniz kazasıyla karşılaşacağınıza, rüyada vapuru limana girerken görmek, çoktandır görmediğiniz bir dostunuzla karşılaşacağınıza yorumlanır.

Vapur nedir: Su buharı gücüyle çalışan gemi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada vapur görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status