Rüyada üşüdüğünü görmek

Rüyada üşüdüğünü görmek, rüyada yaz mevsiminde üşümek hastalığa, kışın ve soğuk havalarda üşümek ise zayıflık ve güçsüzlüğün geçmesiyle ulaşılacak maddi ve manevi huzura yorumlanır.

Rüyada genç erkeğin üşümesi, hayatta başarısına engel olan sebeplerin başkalarında değil bizzat kendisinde olduğuna ve bunu böylece bilmesine, daha fazla tecrübeli yaşta ise, eskiden yaptığı bir hatanın meydana çıkmasına yorumlanır.

Rüyada genç kızların üşümesi, bazı ufak tefek engellerin evlenmesine mani olduğuna, zekâ ve ince düşüncesiyle bunu hal yoluna koyacağına, evli kadınlar için, hafif bir kaza atlatacağına işaret eder.

Üşümek nedir: İsı yokluğu, azlığı ya da ısı kaybından etkilenmek, soğuğun etkisini duymak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada üşüdüğünü görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status