Rüyada tükürmek

Rüyada tükürmek, başkasının yüzüne tükürmek, bir arkadaşınızdan hakaret göreceğinize ve buna çok üzüleceğinize tabir edilir. Rüyada yüzünüze tükürüldüğünü görmek, arkadaşlarınıza karşı beslediğiniz kötü niyetlerin veya samimiyetsizliğin onlar tarafından anlaşılacağına ve çok kötü durumlara düşeceğinize tabir edilir.

Rüyada mescitte tükürmek, dine dair hayırlı sözler söylemeye tabir edilir.

Rüyada duvara tükürmek, Allahın (C.C) rızasına uymayan mal toplar, biriktirmeye tabir edilir.

Rüyada ağaca tükürmek, sözünde durmamaya ve yalan söylemeye tabir edilir.

Tükürmek nedir: Tükürüğü ağız içinden dışarıya atmak; küfür, öfke ve tiksinti bildiren deyimlerde geçer. Ağzındakini dudakları arasına getirip dışarı vermek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tukurmek

Rüyada tükürmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status