Rüyada tosun kesmek

Rüyada tosun kesmek, mal sahibi olmaya, sevdiğiniz kişiler ile mutlu ve sıkıntısız bir sene geçireceğinize, güçlükleri aileniz ve dostlarınız yardımı ile kolaylıkla aşacağınıza tabir edilir.

Tosun kesmek nedir: İneğin, sütten kesilmesinden bir yaşına kadar olan burulmuş erkek yavrusunu kesmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tosun-kesmek

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Salih /

    Rüyamda kirli beyaz renkte çok kuvvetli dana uzun dikboynulari olan ve bana doğru gelen ve osirada kasap onu endeksinden kesti vebana para karşılığında satmaya çalışıyordu

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.