Rüyada tepsi görmek

Rüyada tepsi görmek, yaşamınız boyunca yapmak istediğinizin şeyleri yapmak için harekete geçeceğinize ve bunları yapabilmek için çaba sarfetmeye tabir edilir. Rüyada bakır tepsi görmek, büyük bir kısmet almaya, bir arkadaşınızdan büyük bir iyilik göreceğinize tabir edilir.

Rüyada tepsi etrafında aileniz ile yemek yemek, gelecek için büyük imkanlara sahip olacağınıza ve bu konuda ailenizin desteğinide arkanıza alarak başarıya ve mutluluğa ulaşacağınıza tabir edilir.

Tepsi nedir: Fincan, tabak, bardak gibi şeyleri taşımaya yarayan, türlü büyüklükte,derinliği olmayan düz kap; içinde börek, tatlı vb. pişirmeye yarayan, az derin, geniş, düz kap.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tepsi

Rüyada tepsi görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status