Rüyada tehlike görmek

Rüyada tehlike görmek, uzun zamandır sizin ve çevrenizdeki insanların huzurunu bozan bazı olayların son bulacağına ve rahatlığa kavuşacağınıza tabir edilir. Bazen de rüyada tehlike görmek, kısa bir zaman aralığında mal ve para kaybına uğramaya da tabir edilir.

Rüyada tehlike atlatmak, zor ve sıkıntılı günleri arkanız da bırakarak huzura kavuşacağınıza, sağlığınız bozuk ise iyileşeceğinize, zararınız var ise bunları telafi edeceğinize ve aileniz ile mutlu bir yaşam süreceğinize tabir edilir.

Rüyada tehlike içinde olmak, son zamanlar da zor günler geçirdiğinize ve bir süre daha bu zor günlerin devam edeceğine fakat gayret gösterdiğiniz vakit zor günlerin sona ereceğine ve rahata ereceğinize tabir edilir.

Tehlike nedir: Büyük zarar ya da yok olmaya yol açabilecek durum, çekince, muhatara. Gerçekleşme olasılığı bulunan fakat istenmeyen durum.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tehlike

Rüyada tehlike görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status