Rüyada tecavüze uğramak

Rüyada tecavüze uğramak, tecavüz edilmek, aşk yaşamınızda kötü bir döneme girdiğinize, maddi ve manevi kötü günler yaşayacağınıza ve ailenizden destek görmeyeceğinize tabir edilir.

Tecavüz nedir: Hücum etme, saldırma, saldırı, saldırış; aşma, ötesine geçme. Başkasının hakkına el uzatma. Namusuna saldırma, sarkıntılık.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tecavuze-ugramak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. nimet /

    Ruyamda misafirlikteyiz ama yatili evin lavabosu disarda ona cikiyorum ilk lavaboda musluk sikintili tuvalet sallaniyo digerine gitmek icin ciktigimda ara da tanimadigim biri bana tecavuz ediyo bagiriyorum kimse duymuyo sonra ruya oldugunu gorup uyaniyorum aileme anlatiyorum wv halkina anlatiyorum ruyami bana evlilik korkumun oldugunu soyluyolar lutfen yorumlayin etkisinden kurtulamadim

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.