Rüyada tebeşir görmek

Rüyada tebeşir görmek, keder içinde bulunmaya, üzüntülü günler yaşayacağınıza ve madddi sıkıntılar ve imkansızlıklarla karşılaşmaya tabir edilir.

Rüyada tebeşirle tahtaya yazı yazmak, işlerinizde büyük bir başarı sergileyeceğinize, özverili bir kişi olduğunuza, bazen de tebeşirle tahtaya yazı yazmak, sanata ilgi duyduğunuza ve kendinizi bu konuda geliştirmek istediğinize tabir edilir.

Rüyada elinde tebeşir tutmak, özel yaşamınız da bazı sıkıntılar yaşayacağınıza ve eşinizle aranızın açılacağına tabir edilir.

Rüyada tebeşir yemek, iş hayatınızda sıkıntılar yaşayacağınıza, çevrenize çok fazla borcunuz olacağına ve bunu ödemekte sıkıntılar çekeceğinize, kısıtlı bir geliriniz olacağına, küçük hastalıklar geçireceğinize tabir edilir.

Tebeşir nedir: Birbirine gevşek olarak bağlanmış çok ince toz halindeki bir çeşit kireçtaşı. Kireçtaşı kalsiyum karbonat mineralidir. Tebeşir, kalsiyum karbonatla birlikte çok az miktarda balçık mineralleri, silis tanecikleri, çakmaktaşı tozu ihtiva eder.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tebesir

Rüyada tebeşir görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status