Rüyada tavla görmek

Rüyada tavla görmek, rüyada tavla görüp oynamamak, işlerinizin iyi gitmesine, helal kazanç elde etmeye, aileniz ile aranızın iyi olmasına tabir edilir.

Rüyada tavla oynamak, boş işler ile uğraştığınıza bu sebep ile vaktinizi boşa harcayacağınıza ve gelirinizin düşeceğine tabir edilir. Tavla da oyun kazanmak, iş ve aşk yaşamınızda başarısız olacağınıza tabir edilir. Kaybetmek ise bunun tam tersine tabir edilir.

Rüyada tavla zarı görmek, geleceğinize etki edecek olan önemli kararlar vereceğinize ve bu konuda iyi düşünmeniz gerektiğine, işlerinizi sağlama alıp işinizi şansa bırakmamanız gerektiğine tabir edilir.

Rüyada tavla taşı görmek, işlerinizdeki hırsınız uğruna çevrenizdeki insanlara zarar vereceğinize ve şimdiye kadar kazandığınız itibarınızı ve saygınızı kaybedeceğinize tabir edilir.

Tavla nedir: Bölümlere ayrılmış iki yanlı tahta üzerinde on beşerden otuz pul ve iki zarla iki kişinin karşılıklı oynadığı oyun. Bu oyunun üzerinde oynandığı, iki iç yüzü bölme desenli, dikdörtgen biçimindeki tahta kutu.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tavla

Rüyada tavla görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status