Rüyada tavan görmek

Rüyada tavan görmek, saygı duyulan, çevresi tarafından sevilen birisine, tahta tavan, gurulu birisine, beton tavan, otoriter kişiliği olan birisine, kiremit tavan ise, dost canlısı bir kişiye tabir edilir.

Rüyada tavan akması görmek, darlık çekmeye, varlıklarınızın teker teker elinizden çıkacağına tabir edilir. Bazen de tavan akması günahlarınızdan kurtulacağınıza tabir edilir.

Rüyada tavan çökmesi görmek, evinizin tavanının çökmesi, mali durumunuzun kötüleşeceğine, üzüntülerinizin çok fazla artacağına, aileniz ile aranızın açılacağına tabir edilir.

Rüyada üzerinize tavan düşmesi, korktuğunuz bir kişi tarafından size kötülük geleceğine tabir edilir.

Tavan nedir: Bir yapının, kapalı bir yerin üst bölümünü oluşturan düz ve yatay yüzey, taban karşıtı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tavan

Rüyada tavan görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status