Rüyada tava görmek

Rüyada tava görmek, kazancınızın düşmesine ve çok fazla gereksiz masraf etmeye ve bu yüzden çok üzüntü içinde olmaya tabir edilir. Bazen de rüyada tava görmek, sizinle aynı kapasitede olan yakınlarınızın her daim gerisinde kalacağınıza ve bu yüzden mutsuz olacağınıza tabir edilir.

Rüyada tavada yemek pişirmek, eşiniz ile aranızın iyi olmasına ve daima bu şekilde gideceğine, eşinizin rızası dışında birşey yapmadığınıza ve birbirinizden memnun olduğunuza tabir edilir.

Rüyada tava temizlemek, düşen kazancınızı geri toparlanacağına, yaptığınız gerekli masraflardan kurtulacağınıza ve bundan ders çıkararak artık düşünerek haracama yapacağınıza tabir edilir.

Rüyada tava almak, ihtiyaçtan dolayı aldığınızı görmek, berektli akzanca ve eşiniz veya sevdiğiniz ile iyi geçinmenize tabir edilir. Fakat gereksiz yere tava almak, gelirinizin düşmesine, gereksiz masraflara ve eşiniz ile aranızın açılmasına tabir edilir.

Tava nedir: Yağ kızdırmak, yiyecek kızartmak gibi işlere yarayan, uzun saplı yayvan kap; kireç karıştırılan tekne.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tava

Rüyada tava görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status