Rüyada tatile gitmek

Rüyada tatile gitmek, ailenizi ve kendinizi geçindirmek için ömrünüz boyunca mücadele edip, çok çalışmanız gerekeceğine tabir edilir. Rüyada tatile gittiğinizi ve birdaha dönmediğinizi görmek, eskiden yaşadığınız sorunları arkanız da bırkacağınıza ve yeni bir yaşam tarzı için adım atacağınıza tabir edilir.

Rüyada tatil görmek, çok çalıştığınız için yorgun düştüğünüze ve biraz dinlenip ailenize ve sevdiklerinize zaman ayırmanız gerektiğine tabir edilir. Bazen de rüyada tatil görmek, imkanlara ve mutlu olmaya tabir edilir. Bazı tabircilere göre de tatil görmek, tembelliğe tabir edilir.

Tatile gitmek nedir: Yasa gereğince çalışmaya ara verileceği belirtilen süre, dinlence. Okul, meclis, adliye gibi kurumların çalışmasını durdurduğu ya da kapalı bulunduğu dönem. Eğlenmek, dinlenmek amacıyla çalışmaksızın geçirilen süre.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tatile-gitmek

Rüyada tatile gitmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status