Rüyada tartmak

Rüyada tartmak, günah işlemeye, rüşvet vermeye, ödemeniz gereken borcu borcunu ödememeye ve huzursuzluk yaratan bir kimseye tabir edilir. (Tartılan nesneye görede ayrı olarak tabir edilir.)

Rüyada kilo tartmak, çevrenizdeki insalara karşı iyi olduğunuza, onları kötülükten sakındırmak için çaba sarfettiğinize ve doğru sözlü olmaya tabir edilir.

Tartmak nedir: Bir şeyin birim cinsten ağırlığını bulmak; binek hayvanlarının dizginlerini çekip bırakarak sallamak. Bir şeyi avuç içinde sallayarak ağırlığını kestirmeye çalışmak; bir şeyin bütün sonuçlarını düşünmek, hesap etmek. Dikkatle incelemek; değer biçmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tartmak

Rüyada tartmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status