Rüyada takdim edilmek veya takdim etmek

Rüyada takdim edilmek veya takdim etmek, büyük bir zata takdim edildiğinizi görmek, hayatınızın en başarılı günlerini geçireceğinize ve sizi beğenenlerin çoğalacağına, güzel kabul görülürse hayırlı amele, aksi olursa günah işlemeye işaret eder.

Takdim edilen kişiye hediye vermek, ümit edilen şeyin gerçekleşmesine yorumlanır.

Rüyada kendi kendinizi başkasına takdim etmek, geçici sıkıntıya yorumlanır.

Rüyada genç kıza (delikanlıya) bir çiçek buketi veya bir hatıra eşyası takdim ettiğinizi görmek, bir dostunuzun veya yakın bir akrabanızın sıkışık bir anında yardımına koşarak onu bahtiyar edeceğinize yorumlanır.

Takdim nedir: Bir şeyi karşılıksız olarak birine verme, sunma. Tanıtma, tanıştırma.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada takdim edilmek veya takdim etmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status