Rüyada sultan görmek

Rüyada sultan görmek, önemli kimse, mevki ve para sahibi birisine tabir edilir. Rüyada sultanı güler yüzlü görmek, ilahi ceza ile rüya göreni korkutan kimseye yahut Allah’ın rızasına erdiren işleri yapmaya tabir edilir.

Rüyada sultanı gazaplı görmek, namaz ve diğer emirlerdeki eksikliğe ve masiyet işlemeye tabir edilir.

Rüyada sultan olmak, ehli için mülke ve saltanata ermeye, ehli olmayan için, onun bulunduğu toplumda, alim ve takva ehlinin dışındakilere zarar verecek olan fitne ve karmaşaya yahut başka bir musibete tabir edilir.

Rüyada sultan öldürmek, büyük bir iş talep etmeye ve bunu başarmaya tabir edilir.

Rüyada sultan ile konuşmak, her türlü hayır ve iyiliklere tabir edilir.

Sultan nedir: İslam devletlerinde hükümdara verilen ünvan. “Padişah, hakan, han, hükümdar” manalarındadır. Sultan tabiri, Müslüman hükümdarlarının bilhassa Sünni kısmına ait bir ünvandır. Kelime, Süryaniceden alınmış olup, iktidar sahibi demektir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sultan

Rüyada sultan görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status