Rüyada sucuk kızartmak

Rüyada sucuk kızartmak, size gelen kısmetlerin değerini bilmeyeceğinize ve onları elinizden kaçıracağınıza tabir edilir.

Rüyada sucuk görmek, çok fazla çalıştığınıza, işlerinizi biraz arka plana atıp dinlenmeniz gerektiğine tabir edilir.

Sucuk nedir: Kıyılıp içine baharat katılarak yoğrulan etin, kurutulmuş sığır ince barsağına doldurulmasıyla yapılan bir çeşit yiyecek. Dünyada sucuk;  kuru ve yarı kuru fermente bir sosis olarak bilinir. şeklinde tarif edilir. Gerçekten de sucuk laktik asit (süt asidi) bakterilerince olgunlaştırılan bir çeşit et ürünüdür. Sucuk yapımında manda ve sığır eti kullanılır. Bunların içine bazen koyun eti de katılır. Lezzet ve görünümün düzeltilmesi için kuyruk yağı da ilave edilir. Sığır ince barsağı veya sentetik kılıfa doldurulur ve uygun aralıklarla sicimle boğularak sıkıca bağlanır, kurutulur. Sucuğa karakteristik tadını veren baharat kimyondur. Ayrıca laktik asit de bu tatta tesirlidir. Türkiye’de yapılan sucuklara laktik asit bakterileri kültürü katılmamakta, sucuk yapımında kullanılan malzemeden ve havadan bu madde kendiliğinden tesadüfen bulaşmaktadır. Sucuğun formülü standart olmayıp bölgeye göre çeşitlilikler göstermektedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sucuk-kizartmak

Rüyada sucuk kızartmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status