Rüyada söz görmek

Rüyada söz görmek, başkasının yabancı dilde sizinle konuşması, büyük bir mülke sahip olmaya tabir edilir. Rüyada ölülerin söz söyelemesi de mal sahibi olmaya tabir edilir. Rüyada tanıdığınız birisinin size söz söylemesi, mal sahibi olmaya, ilim ve kişinin amel yönünden faydasına ve zararına olan şeyleri bildiğine müjdelenmeye tabir edilir.

Rüyada yılanın size güzel bir söz söylemesi, bir düşmanından hayır ve sevince erişmeye tabir edilir.

Rüyada küçük çocuğun konuşması, mahzurlu bir iş yapmaya tabir edilir.

Rüyada vücutta bulunan uzuvların konuşması, sözleri doğru nasihatlere tabir edilir.

Rüyada hayvanın konuşması, anlayışa ve dostların sohbetine gönül bağlamaya ve ibadet ehli kimselerle uyuşmaya ve ibadet, ehlinin dışından alaka kesmeye tabir edilir.

Söz nedir: Bir düşünceyi eksiksiz olarak anlatan sözcük ya da sözcük dizisi, lakırdı, kelam, kavil; yazılı ya da sözlü anlatım yolu. Bir ya da birkaç heceden oluşan ve anlamı olan ses birliği, sözcük, kelime; bir kurulda, toplantıda konuşma. Bir konuyu yazılı olarak açıklamaya yarayan sözcük dizisi; özdeyiş.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

soz

Rüyada söz görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status