Rüyada soyunmak

Rüyada soyunmak, rahat etmeye, günahlardan kurtulup sevaba erişmeye fakat vücudu kıllı ve çirkin ise sıkıntıya tabir edilir. Rüyada halkın içidne soyunmak ve bundan utanmadığını görmek, gizli şeylerin açığa çıkmasına ve namusuna halel gelmesine tabir edilir.

Rüyada soyunduğunu görüp avret yerinin kapalı kaldığını görmek, içerisinde bulunduğu çirkin ve kötü şeylerden selamete çıkar, hasta ise Allah şifa verir. Borçlu ise Allah borcunu ödemeye fırsat verir ve korktuğundan onu emin kılacağına tabir edilir.

Rüyada zorla soyunmak, memur için işinden olmasına, zengin için malının elinden çıkacağına, hasta ise ağırlaşacağına tabir edilir.

Rüyada ölüyü soymak, yolculuğa, günahtan tövbe edip temizlenmeye tabir edilir.

Soyunmak nedir: Üstündeki giysilerin bir bölümünü ya da tümünü çıkarmak. Kendini herhangi bir biçimde göstermeye çalışmak. (mevlevilikte) tarikata girmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

soyunmak

Rüyada soyunmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status