Rüyada şişe kırılması

Rüyada şişe kırılması, kötü habere ve acı çekmeye fakat bunun sonun da mal ve menfaat sahibi olmaya tabir edilir. Bazen de rüyada şişe kırmak, çevrenizden bir yakınınızın ölmesine tabir edilir.

Rüyada şişe görmek, aileniz ile mutlu olmaya, bekar iseniz mutlu olacağınız birisini tanıyacağınıza ve çevrenizde itibar sahibi birisi olacağınıza tabir edilir. Rüyada içinde su olan şişe görmek, eşinizin veya sevgilininizin, gururlu ve namuslu olduğuna tabir edilir.

Şişe nedir: Sıvıların, özellikle de içkilerin konulduğu, genellikle camdan yapılmış, darağızlı uzun kap; tavan tahtaları arasındaki açıklığı kapatmak için uzunluğuna çakılan çıta. Gaz lambasında fitil çevresine konulan cam koruyucu. Şişenin aldığı ölçüde.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sise-kirmak

Rüyada şişe kırılması ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status