Rüyada sırt (vücut) görmek

Rüyada sırt (vücut) görmek, işlerinde sığındığı şöhret ve mal sahibi bir kimseye, sahibine yardımcı olan veya kendisinden yardımcı olması istenen bir kişiye tabir edilir.

Rüyada arkadaşının sırtını görmek, arkadaşınızın sizden nefret edeceğine tabir edilir.

Rüyada düşmanın sırtını görmek, düşmanının şerrinden emin olmaya tabir edilir.

Rüyada kadın sırtı görmek, elde edilmesi güç olan bir şeyi aramaya tabir edilir.

Sırt nedir: Omurgalı ya da omurgasız hayvanlarda boyundan kuyruksokumuna kadar uzanan üstbölüm; (ınsan için) üst, arka. Kesici araçların kesmeyen kenarı; bir şeyin üstü, üst bölümü. Dağların ya da tepelerin üst bölümü; dikilmiş ya da ciltlenmiş kitaplarda dikişin bulunduğu bölüm.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sirt

Rüyada sırt (vücut) görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status