Rüyada sinirlenmek

Rüyada sinirlenmek, düşmanlar tarafından saldırıya uğramaya, aşk yaşamınızda ve iş hayatınızda birtakım zorluklarla karşı karşıya kalmaya tabir edilir.

Sinirlenmek nedir: Duygu ve davranışlarını denetleyemeyecek duruma gelmek, öfkelenmek, köpürmek, feveran etmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sinirlenmek

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. dfsff /

    rüyada bazen rüyada oldumu anlayıp istedim şeyleri düşünerek rüyayı değiştirebiliyom ve sevdigim ama imkansız olan birini düşündüm evden çıkıp benle konuştu okadar hatırlamıyom ama çok sinirlendirdi rüyada ilgimi çeken olay oldumu netten bakmayı düşünürüm sence ne iş bu rüya

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.