Rüyada simit görmek

Rüyada simit görmek, hayırlı kısmet, bolluk, paradır, hayır ve nimete tabir edilir. Evli kimse için simit görmek muhabbete, bekar kimse için simit görmek ise, dengi olan eşe tabir edilir. Rüyada kandil simidi görmek, sevinçli habere ve makbul olacak kulluğa tabir edilir.

Rüyada elinde simit olduğunu fakat bunu yemediğini gürmek para biriktirmeye tabir edilir. Rüyada başkasına simit vermek, gördüğünüz kişiye hayrınızın dokanacağına tabir edilir. Rüyada başkasının size simit verdiğini görmek, veren kişinin size bir hayrının dokanacağına tabir edilir.

Simit nedir: Halka biçiminde, genellikle üzerine susam konmuş çörek; ince bulgur, düğürcük. Denizde kullanılan halka biçiminde cankurtaran. Simit biçiminde herhangi bir şey: direksiyon simidi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

simit

Rüyada simit görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status