Rüyada sıkıntı görmek

Rüyada sıkıntı görmek, sıkıntı yaşamak veya sıkıntıya düşmek, yaşantısın da genişlik ve ferahlığının olmamasına, bazen de uyanıkken işlediği günahların neticelerine ve bu neticelerin dünyada olacağına tabir edilir.

Rüyada sıkıntıdan dolayı şikâyet etmek, arzusuna erişmeye tabir edilir.

Bazen de rüyada sıkıntı çekmek, çabalamak, fakat bütün uğraşmalara rağmen becerememek ve bundan dolayı da sırılsıklam ter içinde uyanmak, çok zor bir işin gayet iyi netice vereceğine ve mükâfatının görüleceğine tabir edilir.

Sıkıntı nedir: Bir bozukluğun, karışıklığın neden olduğu etkili ve sürekii yorgunluk, meşakkat, mihnet. Yokluk ve parasızlığın yol açtığı geçim darlığı: maaş alamayınca sıkıntıya düştü . İşsizlik, tekdüzelik, bezginlik gibi nedenlerden doğan ruhsal yorgunluk.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sikinti

Rüyada sıkıntı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status