Rüyada sidik görmek

Rüyada sidik görmek, yoksul için zenginliğe, sıkıntıda olan için bundan kurtulmaya, tüccar için zarar ve ziyana tabir edilir. Rüyada sidiğin bir kısmını tutup bir kısmını işemek, sıkıntıdan kurtulmaya mukabil malın bir kısmının elden gitmesine tabir edilir.

Rüyada sidiğini tutmak, eşi ile veya sevgilisi ile tartışır.

Rüyada sidiğini tutmakta zorlanmak, malını muhafaza etmek için yer arayıp bulamayacağına tabir edilir.

Rüyada ayakta sidik etmek, malını rastgele yere sarf ve infak etmeye tabir edilir.

Rüyada sokakta çarşı ve pazarda sidik yapmak, bevlettiği yerin muhasebe işlerini üzerine alır ve yürüteceğine tabir edilir.

Rüyada ticari bir eşya üzerine sidik yapmak, o eşyadan zarar etmeye tabir edilir.

Rüyada kuyuya sidik yapmak, sıkıntı ve hastalığı tabir edilir.

Rüyada kan olarak sidik yapmak, bilmeden boşanır veya mahremi olan bir kişi ile zina yapacağına tabir edilir.

Rüyada helaya sidik yapmak, fakirse zengin olur, zengin ise malında noksanlık olacağına tabir edilir.

Sidik nedir: Böbreklerde kandan süzülerek sidikyollarıyla dışarıya atılan sıvı, idrar.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada sidik görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status