Rüyada sert yer görmek

Rüyada sert yer görmek, işsiz kalmaya ve uzun ömürlü olmaya ayrıca takvaya tabir edilir. Bazende sert bir zemin görmek, zekâsızlığa, bazen sapıklığa, herhangi bir delile dayanmadan, bir fikre körü körüne bağlanmaya, yumuşak yer de, zekâ ve hafızaya tabir edilir.

Rüyada önce sert bir yerde bulunduktan sonra yumuşak bir yerde olduğunu görmek, işlerinin kolaylaşmasına, musibetlerden kurtulmasına ve güçlükten kolaylığa kavuşmasına tabir edilir.

Rüyada önce yumuşak bir yerde bulunduktan sonra sert bir yerde olduğunu görmek ise, üzüntü, keder, şiddet ve durumunun durgunluğuna tabir edilir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sert-zemin

Rüyada sert yer görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status