Rüyada sayfa görmek

Rüyada sayfa görmek, herhangi bir sayfa yahut kitap okuduğunu görmek bir mirasa erişmeye, sayfayı yahut yazılı metni ters tarafından okumak üzerinde borç birikmesine tabir edilir. Rüyada başkasından bir sayfa almak, o kimse için müjde ve ferahlığa tabir edilir. Rüyada boş bir sayfaya yazı yazmak, mirasa, sayfaları açık kitap yaygın habere tabir edilir.

Rüyada üzeri yazılı sayfa görmek, yemine tabir edilir.

Rüyada üzerine yazılı beyaz sayfa görmek, yapacağı yemine tabir edilir.

Rüyada kendisine bir kadının sayfa verdiğini görmek, sevindirici bir işi beklemeye tabir edilir.

Rüyada elinde durulmuş bir sayfa görmek, yaptığı işten pişman olmaya tabir edilir.

Rüyada sayfaya baktığını ve onu okuyamadığını görmek, bir mirasa kavuşmaya tabir edilir.

Sayfa nedir: Üzerine yazı yazılan ya da basılan bir kağıt yaprağın iki yüzünden her biri, sahife; konu. Gazete, dergi gibi yayımlarda özel bir alan için ayrılmış bölüm. Sayfalama düzenli bellek atama yöntemini uygulayan bir işletim dizgesinin bellek atamada birim olarak gördüğü.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sayfa

Rüyada sayfa görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status