Rüyada sarnıç görmek

Rüyada sarnıç görmek, su konulduğundan dolayı hanıma, bazen de cüzdan, hazine, sandık ve çukur gibi içine mal konularak saklanan şeylere, iftiraya uğramaya tabir edilir. Bazen de rüyada sarnıç görmek, elinizi çabuk tutmadığınız için önemli bir iş fırsatını kaçıracağınıza tabir edilir.

Bazı tavircilere görede rüyada sarnıç görmek, güç şeyleri kolaylaştırmaya, şerefe, yükselmeye, şöhrete ve korkudan emin olmaya tabir edilir.

Rüyada sarnıçta, yağ, bal veya süt olduğunu görmek, kimsenin hanımının hamile olduğuna ve faydalı şeylerin artmasına tabir edilir.

Sarnıç nedir: Yağmur suyu biriktirmeye yarayan yeraltı su deposu. Gemilerde bulunan saçtan yapılmış tatlı su deposu.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sarnic

Rüyada sarnıç görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status