Rüyada sarılmak

Rüyada sarılmak, başkasının boynuna sarılmak uzun ömre, bir dost ve tanıdıkla sarılmak uzun sürecek beraberliğe, Tanınmayan biriyle sarılmak insanlarla iyi iletişim kurmaya tabir edilir. Rüyada düşmanla sarılmak onunla barışmaya tabir edilir. Rüyada bir ölünün boynune sarılıp onu bırakmamak vefat etmeye tabir edilir. Rüyada eşine sarılmak, güzel geçime ve muhabbete tabir edilir.

Rüyada evli birisinin tanınmayan karşı cinse sarılması, dünyaya meyledip ahireti unutmaya tabir edilir.

Rüyada sevgilisine sarılmak, kavga ve tartışmalar yaşayacağınızın tabir edilir.

Rüyada bir akrabaya sarılmak, hastalığa tabir edilir.

Sarılmak nedir: Sarmak eylemi yapılmak; bütün gücü ile ele almak. Bir şeyin üzerine bir ya da birkaç kez dolanmak; büyük bir istekle kendini vermek, benimsemek. Kollarını dolamak, kucaklamak; hemen yapmaya koyulmak, girişmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sarilmak

Rüyada sarılmak ile ilgili diğer rüyalar

Bir Rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status