Rüyada sarhoş görmek

Rüyada sarhoş görmek, düşüncesizce size zarar verecek kişiye, işlerin bozulacağına, aile içinde huzursuzluğa, bir korku yaşayacağına tabir edilir. Bazen de rüyada sarhoş görmek, haram mal elde etmeye, zarara uğramaya tabir edilir.

Rüyada sarhoş olmak, üzüntü ve kedere, sevinç içinde varlıklı yaşamaya yahut devlet ve saltanata tabir edilir.

Rüyada sarhoş olup üstünü başını yırtmak, nimet ve varlıktan azmaya tabir edilir.

Rüyada şarapla sarhoş olmak, haram mala tabir edilir.

Rüyada korku içinde olan birinin kendini sarhoş görmesi, sarhoş olmadığı halde sarhoşmuş gibi davranmak olmayan şeyi kendinde var göstermeye yahut töhmet ve belaya tabir edilir, rüya sahibi salih biri ise, Allah aşkına ve gönül sarhoşluğuna tabir edilir.

Sarhoş nedir: Alkollü içki ya da keyif verici bir madde nedeniyle kendini bilmeyecek durumda olan (kimse), esrik, esri, mest, sermest. Hoşa giden bir nedenle kendinden geçmiş olan. Bir şeyden çok fazla mutluluk duyan.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sarhos

Rüyada sarhoş görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status